אודות שלומית ליר

picture5ד"ר שלומית ליר היא מרצה למגדר ולתקשורת, יזמית חברתית שהקימה את פועלות ברשת, לקידום קולותיהן של פעילות ציבור ברשת ובשטח.

ליר מתמחה במגוון נרחב של תחומים ונושאים. היא מדריכת תוכנה מסומכת שהוכשרה כמהנדסת מחשבים וצברה ניסיון עשיר כמנהלת הדרכה בהייטק.

ליר עוסקת בפעילות חברתית ענפה שכללה ניהול קמפיינים חברתיים בשטח וברשת, בהם: קמפיין "1325 נשים עושות שלום" לקידום נשים בתהליכים מדיניים, "פרויקט אקו פמיניזם", קמפיין "נשיאה לישראל" למען בחירתה של אישה למוסד נשיאות.

כמו כן, פעלה לקידום תיקון 6 ג' בחוק שוויון זכויות האישה הקובע שבוועדות ציבוריות יינתן ביטוי הולם לייצוגן של נשים בתהליכים מדיניים – כאשר התפיסה של שילוב נשים ממגוון קבוצות החברה – התרחשה כתוצאה מהתערבותה הישירה בניסוח החוק.

ליר יזמה וניהלה כנסים רבים בהם: כנס "מי הזיז את הסטטוס שלי – שיח פמיניסטי במדיה החברתית", יום עיון "האינטרנט כפלטפורמה למהפכה חברתית פמיניסטית", יום עיון "נשים, מדיה חדשה וצדק חברתי" ועוד.

כריכה בגוף ראשוןליר ערכה והוסיפה מאות ערכים בויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית, תוך התמקדות בנושאים חברתיים ופמיניסטיים. עורכת אנתולוגיה פמיניסטית "לאחותי" (הוצאת בבל 2007), עורכת ספר התערוכה "נשים משנות" (2008), יוזמת ועורכת הספר "בגוף ראשון 8 נשים 8 סיפורי חיים" (פרדס, 2015) בו היא מביאה את סיפורה האישי.

 

ליר היא יוזמת ואוצרת התערוכה הקבוצתית "נשים מעלות סטטוס" שהוצגה בגלריית בית אריאלה וברחבי הארץ. היא כתבה ופרסמה מאמרי דעה בנושאים חברתיים שעל סדר היום הציבורי במגוון פלטפורמות, כולל הארץ וה Jerusalem post.

במיזם פועלות ברשת אותו ייסדה, ליר פועלת לשלב בין המיומנויות שיש לה בהדרכת מחשבים, הידע נרחב שלה כחוקרת מגדר ומומחית ניו מדיה, לצד הידע שצברה בהובלת פרוייקטים פמיניסטיים על מנת לאפשר לפעילות ציבור לחזק את קולותיהן ואת פעילויותיהן במרחב הציבורי.

מיזם פועלות ברשת אינו מנגיש רק ידע, אלא את החכמה של פעילות נשים במערך קבוצתי תומך כחלק מהתמקמות מנהיגותית ויצירת פעילות מתמשכת של נשים במרחבים ציבוריים.